Продължете към съдържанието

ПРОВЕДЕНО НАЦИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ „НАЙ-ДОБЪР МЛАД СТРОИТЕЛ“ – РУСЕ, 2022 г.

От 15 до 17 април 2022 г. в гр. Русе се проведе Националният кръг от Националното състезание „Най-добър млад строител“ по професионално направление „Строителство“.

Състезанието се организира от Министерство на образованието и науката. През учебната 2021/2022 година, за първи път в историята на състезанието, домакин на събитието бе Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Пеньо Пенев“ – Русе.

На 15.04.2022 г. в училището-домакин се проведе техническа конференция с всички участващи отбори. Състезанието беше официално открито в зала Арена Русе на 16.04.2022 г. от 9 часа, с музикално-танцова програма.

В същинската част от състезанието най-талантливите ученици от цяла България показаха своите знания и умения  по темите, вдъхновено твориха и пресъздаваха своите авторски решения в петте състезателни дисциплини: „Мазилки, шпакловки и бояджийски работи“; „Облицовки и настилки“; „Зидария“; „Сухо строителство“; „Геодезия“.

Оценяването на работата на учениците се осъществи от представители на спонсорите на състезанието: КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ, „КНАУФ БЪЛГАРИЯ“ ЕООД,  „МЕГАХИМ“ АД, „ХЕНКЕЛ БЪЛГАРИЯ“ ЕООД, ВИНЕРБЕРГER БЪЛГАРИЯ, КАМАРА НА ИНЖЕНЕРИТЕ ПО ГЕОДЕЗИЯ.

За всички участници в свободното време, бе организирана панорамна разходка с кораб по река Дунав.

Участниците в състезанието бяха ученици от 16 града в България и следните училища:

ПГСАГ „Васил Левски“ – гр. Благоевград;

ПГСАГ „Кольо Фичето“ – гр. Бургас;

ПГСАГ „Васил Левски“ – гр. Варна;

ПГСАГ „Ангел Попов“ – гр. Велико Търново;

ПТГ „Васил Левски“ – гр. Видин;

ПГ „Димитраки Хаджитошин“ – гр. Враца;

ПГСАКН „Проф. арх. Стефан Стефанов“ – гр. Монтана;

ПГСА – гр. Пазарджик;

ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Перник;

ПГСАГ „Пеньо Пенев“ – гр. Русе;

ПГС „Пеньо Пенев“ – гр. Силистра;

СПГСГ „Арх. Георги Козаров“ – гр. Сливен;

СГСАГ „Христо Ботев“ – гр. София;

ПГДС „Цар Иван Асен II“ – гр. Хасково;

ПГСАГ – гр. Шумен;

ГСАГД „Кольо Фичето“ – гр. Ямбол.

За учениците, които бяха класирани на призовите места, бяха осигурени атрактивни награди от Камарата на строителите в България: за първо място – таблет, за второ място – мобилен телефон, за трето място –безжични слушалки.

ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ ПО СЪСТЕЗАТЕЛНИ ДИСЦИПЛИНИ:

 

I. МАЗИЛКИ, ШПАКЛОВКИ И БОЯДЖИЙСКИ РАБОТИ

  1. Стелияна Стефанова – СПГСГ „Арх. Георги Козаров“ – гр. Сливен
  2. Анелия Петрова – ПГДС „Цар Иван Асен II“ – гр. Хасково
  3. Моника Димитрова – ПГСАГ „Пеньо Пенев“ – гр. Русе

 

II. ОБЛИЦОВКИ И НАСТИЛКИ

  1. Мирослав Цонев – ПГСАГ „Пеньо Пенев“ – гр. Русе
  2. Димитър Георгиев – ГСАГД „Кольо Фичето“ – гр. Ямбол
  3. Алекс Илиев – ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Перник

 

III. ЗИДАРИЯ

  1. Станислав Петров, Иван Джуров – ПГСАГ „Ангел Попов“ – гр. Велико Търново
  2. Петър Митев, Максим Тенев – ГСАГД „Кольо Фичето“ – гр. Ямбол
  3. Йоан Спасов, Светослав Церовски – СГСАГ „Христо Ботев“ – гр. София

 

IV. СУХО СТРОИТЕЛСТВО

  1. Денислав Георгиев, Християн Райков – ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Перник
  2. Ахмед Хюсеин, Иван Пашов – СПГСГ „Арх. Георги Козаров“ – гр. Сливен
  3. Тодор Тодоров, Марин Данев – ПГДС „Цар Иван Асен II“ – гр. Хасково

 

V. ГЕОДЕЗИЯ

  1. Али-Реза Сирак, Божелин Жеков, Янислав Димитров – ПГСАГ „Кольо Фичето“ – гр. Бургас
  2. Габриела Димитрова, Петър Тодоров, Станислав Цеков – СГСАГ „Христо Ботев“ – гр. София
  3. Михаела Йорданова, Йоан Василев, Георги Вълев – СПГСГ „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Сливен

 

 

ОТБОРНО  КЛАСИРАНЕ

 

1 – во място – СПГСГ „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Сливен – 25 т.

2– ро място – ПГСАГ „Пеньо Пенев“ – гр. Русе – 22 т.

3– то място – СГСАГ „Христо Ботев“ – гр. София – 20 т.

– ПГСАГ – гр. Шумен – 20 т.

– ГСАГД „Кольо Фичето“ – гр. Ямбол – 20 т.

4– то място – ПГДС „Цар Иван Асен II“ – гр. Хасково – 19 т.

5– то място – ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ – гр. Перник – 17 т.

6– то място – ПГСАГ „Кольо Фичето“ – гр. Бургас – 15 т.

7– мо място – ПГСАГ „Ангел Попов“ – гр. Велико Търново – 14 т.

8– мо място – ПТГ „Васил Левски“ – гр. Видин – 12 т.

9– то място – ПГСАГ „Васил Левски“ – гр. Варна – 11 т.

– ПГСА – гр. Пазарджик – 11 т.

10– то място – ПГСАКН „Проф. арх. Стефан Стефанов“ – гр. Монтана – 8 т.

11– то място – ПГСАГ „Васил Левски“ – гр. Благоевград – 6 т.

12– то място – ПГС „Пеньо Пенев“ – гр. Силистра – 4 т.

13– то място – ПГ „Димитраки Хаджитошин“ – гр. Враца – 2 т.

 

" " " " " " " " " " " " " "

 

 

Опции за контраст
Голям текст